Kovový hardware & údržba

Všechny výrobky Dolce Hafana byly navrženy tak, aby vydržely i ty největší raubíře. S obojkem od nás váš chlupáč může dělat opravdu psí kusy. Plavat, válet se blátě, tahat, hrát si a žít na 100%. V tomto článku bychom vám rádi předali pár tipů, které vám pomohou udržovat naše výrobky stále jako nové.

ČIŠTĚNÍ BIOTHANE POPRUHU

Biothane materiál je revoluční popruh, který je voděodolný, nezadržuje pachy, plísně ani bakterie. S jeho očitou, tak nestrávíte více než 2 minuty svého času. Pravidelnou údržbou pomocí hadříku a jarové vody se zbavíte většiny skvrn způsobených běžným nošením. Potisk obojku je voděodolný a běžným čistěním ho nijak neporušíte. Nepoužívejte však lihový čistící prostředek a hrubou sílu, jelikož byste si potisk mohli narušit.

Skvrny od mosazi – kovový hardware může na Biothane popruhu nechávat skvrny. Na čistění těchto skvrn musíte vyvinout trochu úsilí a strávíte na nich o malinko více času, zvlášť pokud bude interval mezi jednotlivým čištěním delší. 

před & po

KOVOVÝ HARDWARE

Kovový hardware, který používáme na obojky je vyroben z odolného kovu. Tento kov je z většiny případů povrchově upravený - růžové zlato a černý hardware. Po určitém čase se může stát, že se tento povrch opotřebovává a mění barvu kování. Tato změna je pouze estetická a nemá vliv na funkčnost. Míra opotřebení závisí na různých faktorech – jak často váš pejsan obojek nosí, jaký typ srsti má a jak šílená jsou jeho dobrodružství. V kontaktu s tvrdým povrchem, jako je beton, asfalt a jiné, dochází k povrchovým škrábancům.

TIP: Pokud se chcete škrábancům vyhnout, vyberte si pro svůj set mosazné nebo nerezové komponenty.

tradiční-2.5

ZAŠLÝ KOV

Stejně tak, jako řetěz kola je potřeba sem tam promazat, pak i kování našeho obojku je potřeba sem tam oprášit. Na kovech může po čase vznikat šedý povlak, stejný, jako na vašich špercích ze zlata nebo stříbra. Jedná se o oxidační proces, který je zcela přirozený pro kov. Kování snadno vyčistíte zubním kartáčkem nebo bavlněnou rukavicí s čistícím prostředkem. Pravidelným čistěním kovového hardware předcházíte skvrnám na Biothane popruhu, případně na světlé srsti vašeho psíka.

DOPORUČUJEME: Po čištění obojku nebo vodítka nezapomeňte kovové komponenty pořádně osušit a čas od času spoje promáznout WD sprejem nebo jiným mazivem na kovové spoje.

ČEHO SE VYVAROVAT

  • Nepoužívejte silné čistící prostředky. Na většinu nečistot poslouží bílý ocet nebo jarová voda a kus hadříku.
  • Neumývejte Biothane v myčce a nedávejte do pračky. Extrémní teploty mohou narušit Biothanový popruh.
  • I když je obojek voděodolný, po plavání nebo čistění nechte kovový hardware pořádně vyschnout nebo osušte ručníkem.
  • Repelenty s DEET složkou, různé parfemované vody, obojky proti blechám nebo vlhčené ubrousky mohou narušit povrch Biothane popruhu, který ve velmi vzácných případech může praskat.
  • Inkoust a barvivo z některých typů oděvů pro psy mohou způsobit skvrny na světlých barvách Biothane popruhu, zejména bílém. Tyto skvrny nelze odstranit, protože inkoust/barvivo může znečistit PVC povrch Biothane popruhu. 

Doufám, že vám tyto tipy pomohou udržovat výrobky Dolce Hafana stále, jako nové a stanou se doživotní chloubou na vašem pejskovi. I když se esteticky po pár letech mohou změnit, odolnost a funkčnost zůstane stejná.

 

voditkove-karabiny-standard

Zpět do obchodu