Potřebuješ poradit? Klidně volej Peti na 605 999 434 nebo napiš na info@dolcehafana.cz a nešpekuluj! :)

Kovový hardware & údržba

Všechny výrobky Dolce Hafana byly navrženy tak, aby vydržely i ty největší raubíře. S obojkem od nás váš chlupáč může dělat opravdu psí kusy. Plavat, válet se blátě, tahat, hrát si a žít na 100%. V tomto článku bychom vám rádi předali pár tipů, které vám pomohou udržovat naše výrobky stále jako nové.

PhotoRoom_20201025_093643

ČIŠTĚNÍ BIOTHANE POPRUHU

Biothane materiál je revoluční popruh, který je voděodolný, nezadržuje pachy, plísně ani bakterie. S jeho očitou, tak nestrávíte více než 2 minuty svého času. Pravidelnou údržbou pomocí hadříku a běžného čistícího prostředku se zbavíte většiny skvrn způsobené běžným nošením. Na odolnější skvrny vám poslouží líh nebo jiný čistící prostředek na bázi alkoholu. Tady však pozor na produkty s potiskem. Potisk je voděodolný a běžným čistěním ho nijak neporušíte. Nepoužívejte však lihový čistící prostředek, jelikož byste si potisk mohli narušit.

Skvrny od mosazi – kovový hardware může na Biothane popruhu nechávat skvrny. Na čistění těchto skvrn musíte zapojit svaly a strávíte na nich o malinko více času, zvlášť pokud bude interval mezi jednotlivým čištěním delší. 

Skvrny na světlé srsti - pokud kovový hardware přijde do styku s vodou nebo se v delším intervalu tře o světlou srst vašeho chlupáče, může způsobovat skvrny.

před & po

KOVOVÝ HARDWARE

Kovový hardware, který používám na obojky je vyroben z odolného kovu – běžně ocel nebo zinek. Tento kov je z většiny případů povrchově upravený například na růžové zlato nebo černou barvou. Po určitém čase se může stát, že se tento povrch opotřebovává a mění barvu kování. Tato změna je pouze estetická a nemá vliv na funkčnost. Míra opotřebení závisí na různých faktorech – jak často váš pejsan obojek nosí a jak šílená jsou jeho dobrodružství. V kontaktu s tvrdým povrchem, jako je beton, asfalt a jiné, dochází k povrchovým škrábancům.

TIP: Pokud se chcete škrábancům pokud možno vyhnout, vyberte si pro svůj set mosazný hardware:)

PhotoRoom_20210113_142014

ZAŠLÝ KOV

Stejně tak, jako řetěz kola je potřeba sem tam promazat, pak i kování našeho obojku je potřeba sem tam oprášit. Na kovech může po čase vznikat šedý povlak, stejný, jako na vašich špercích ze zlata nebo stříbra. Jedná se o oxidační proces, který je zcela přirozený pro kov. Kování snadno vyčistíte zubním kartáčkem nebo bavlněnou rukavicí s čistícím prostředkem. Pravidelným čistěním kovového hardware předcházíte skvrnám na Biothane popruhu, případně na světlé srsti vašeho psíka.

DOPORUČUJEME: Po čištění obojku nebo vodítka nezapomeňte kovové komponenty pořádně osušit a čas od času spoje promáznout WD sprejem nebo jiným mazivem na kovové spoje.

PhotoRoom_20201024_153509

ČEHO SE VYVAROVAT

  • Nepoužívejte silné čistící prostředky. Na běžné nečistoty poslouží bílý ocet nebo jarová voda a kus hadříku.
  • Neumývejte Biothane v myčce a nedávejte do pračky. Extrémní teploty mohou narušit Biothanový popruh.
  • I když je obojek voděodolný, po plavání nebo čistění nechte kovový hardware pořádně vyschnout nebo osušte ručníkem.

Doufám, že vám tyto tipy pomohou udržovat výrobky Dolce Hafana stále, jako nové a stanou se doživotní chloubou na vašem pejskovi. I když se esteticky po pár letech mohou změnit, odolnost a funkčnost zůstane stejná.

V případě, že se kovový hardware vašeho obojku porouchá, kontaktujete mě na info@dolcehafana.cz a domluvíme se na bezplatné opravě.

Máte další dotazy? Napište nám!

x